
Opis
Gripex Hot proszek do sporządzania roztworu doustnego jest lekiem wieloskładnikowym o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i obkurczającym błonę śluzową nosa.
Kompozycja
Substancjami czynnymi są: paracetamol 650 mg, kwas askorbinowy 50 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,
Substancje pomocnicze to: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromat cytrynowy, acesulfam potasu (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).
Dawkowanie
Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 6 saszetek dziennie). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
Lek można stosować niezależnie od posiłków.
Nie należy stosować Gripex Hot dłużej niż 3 do 5 dni bez konsultacji lekarskiej.
Działanie
Gripex Hot działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz zmniejsza przekrwienie nosa, dzięki czemu łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.
Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i infekcji grypopodobnych takich jak: gorączka, ból głowy, gardła, bólów mięśni i stawów, a także objawów nieżytu nosa występującego w przeziębieniu, grypie.